AKS Mikołów - strona nieoficjalna

GŁOSUJEMY!!!

• autor: AkademiaAKS, 2014-02-05 11:48

Bierzemy udział w akcji Fundacji AVIVA! Zgłosiliśmy projekt organizacji rozgrywek FUNino dla dzieci od 8 do 12 roku życia. Szczegóły w rozwinięciu! Głosujemy codziennie do 28 marca - potem komisja wybierze najlepsze inicjatywy z TOP 20 i jest szansa na otrzymanie dofinansowania!

KLIKAMY TUTAJ

Rozmowa z twórcą FUNino TUTAJ i TUTAJ

Zafascynowani wystąpieniem Horst'a Wein'a (nazywany bywa "trenerem trenerów". W ciągu ostatnich 30 lat przeszkolił ponad 11 000 trenerów piłki nożnej w 55 krajach i jest autorem 34 książek dotyczących piłki nożnej i hokeja) na Konferencji All About Football w Warszawie w listopadzie 2013 roku pragniemy zarazić "Funino" mikołowskich piłkarzy.

Funino (gra 3 v 3 na 4 bramki) to optymalny program rozwoju zdolności do gry dzieci w wieku poniżej 10 lat. Daje graczom możliwość samodzielnego odkrywania atrakcyjności gry w piłkę nożną z interesującym programem uproszczonych gier, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwojowych młodych zawodników. Dzięki różnorodności i zróżnicowaniu gry "FUNino" fascynują dzieci XXI stulecia, dlatego są nazywane „Odrodzeniem podwórkowej piłki nożnej”. Pozwala dziecku przejmować odpowiedzialność, dzięki czemu nabywa ono umiejętności przydatnych w późniejszym życiu. Dzięki odpowiednio ukierunkowanym pytaniom trenera dziecko przekonuje się, jak duże znaczenie ma inteligencja w grze w odniesieniu do optymalnego prowadzenia walki sportowej przez każdego gracza. Równocześnie doskonalone są także aspekty techniczne i fizyczne.

To pierwszy poziom znanej na całym świecie metody Fútbol a la medida del niño, która została opracowana przez Horst'a Wein'a w połowie lat 80. To ważne narzędzie w rozwoju inteligencji piłkarskiej w optymalnym wieku na uczenie się, między 8. a 12. rokiem życia, służące stymulowaniu talentów w taki sposób, aby futbol zaczynał się dla nich w głowie, a kończył w nogach!

Treningi, rozgrywki, festyny - będziemy rozwijać kreatywność Naszych dzieci poprzez piłkę nożną! Każde dziecko między 8, a 12 rokiem życia będzie mogło brać udział w zajęciach FUNino. Mamy nadzieję, że regularne rozgrywki - jednocześnie na dużym boisku może odbywać się 8 meczy FUNino, zastąpią tradycyjną rywalizację ligowa, która nastawiona jest na wynik, a nie na indywidualny rozwój każdego dziecka! W FUNino ważną rolę odgrywają rodzice, którzy powinni wspierać rozwój dzieci.

Co potrzebujemy? bramki (minimum 32 małe bramki), piłki i stroje - im więcej tym lepiej!

Jeżeli chcemy wspierać polską piłkę nożną - zacznijmy od FUNino!

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Obóz Węgierska Górka
Ładowanie...